Kulturális élet Kunhegyesen a XX. században


Bevezető PDF Nyomtatás E-mail

 

Több mint 700 éves településünk történetéről, lakóinak életéről, iskoláiról, utcáiról már sokan, sok helyen megemlékeztek. Az aktuális gazdasági, társadalmi események a havonta megjelenő Kunhegyesi Híradó című lapban, a jelentősebbek a megyei napilapban is napvilágot látnak. 1992. óta az idén tizenötödik alkalommal jelenik meg a Kunhegyesi Nagykun Kalendárium, amely sokrétű információval szolgálja olvasóit.

Az elmúlt évben negyven éves Ilosvai Varga István Városi Művelődési Központról, jogelődjéről, és általában az elmúlt évek közművelődéséről azonban összefoglaló munka még nem jelent meg.

Fontosnak tartom, hogy legyen egy, az intézmény tevékenységét, fejlődését, törekvéseit bemutató, munkájáról képet adó összefogó anyag, amely a téma iránt érdeklődőknek rendelkezésre áll.

Mielőtt azonban, a helyi közművelődés közeli múltjáról írnék, nem kerülhetem el, hogy itt is rögzítsem Kunhegyes történelmének azon eseményeit, fordulópontjait, amelyek hatással voltak – néha közvetve – a település közösségi, kulturális életére. Meg kell említenem a közművelődés területéhez kapcsolódó egyéb szervezeteket, intézményeket is.

 

Dolgozatomat ezen gondolatok jegyében írom, s mivel 1981-től a Művelődési Központban dolgozom, szubjektív látásmódom talán elfogadható, azonban ez – szándékom szerint – nem megy a történeti hitelesség rovására.

Komáromi László

 

 


 

Keresés

Kunhegyes honlapja

Útravaló a kreatív jövőbe

EFOP-3.7.3-16-2017-00172

esza-logo

Jászkun Kapitányok nyomában

A szakkör