Foglalkozások |
![]() |
Írta: Administrator |
2020. március 29. vasárnap, 09:25 |
I. 2019. október 9-10-11. között első alkalommal került megrendezésre a Szenior akadémia. „Lélektől – lélekig híd a generációk között a szeretet útján” gondolat köré szerveződő témákban. A három napos program közreműködői voltak: Endrei Judit „Korhatártalanul” előadásával: Csirmaz Szilvia, szenior örömtánc oktató-referens, a magyar szenior örömtánc mozgalom alapítója: Dr. Molnár Klára reumatológus – az időskori mozgásszervi problémák és kezelésük Fejes Andrea gyógytornász A Spirit Színház művészei: Papadimitriu Athina, Kutik Rezső és Perjés János előadásában Müller Péter: Szeretetkönyv című darabja zárta a három nap programját:
II. A projekt keretében 12 hónapon át lezajlott ismeretterjesztő előadások széles témakínálattal, egyedi előadókkal várták havonta két tartalmas találkozásra az érdeklőd közönséget. A témák között szerepelt: hagyomány és népművészet, környezettudatosság, egészséges táplálkozás, népzenei értékeink, személyiségfejlesztés, egészségmegőrzés, irodalom. Vendégeink voltak: Jakupcsek Gabriella médiaszemélyiség Nyáry Krisztián író Dr. Bartha Júlia néprajzkutató: Szabó Gyuri bácsi, az ország „Füves embere”: Lénárt Gitta táplálkozás szakértő: Nagy Éva - tarot kártya ismertető:
Bernáth József séf – a gyermekek egészséges táplálkozásához adott kreatív ötleteket interaktív előadásával: Nagy Réka „ökoanyu”: Dr. Bozsik József kertészmérnök: Berecz András mesemondó:
Az „Egészség óra” előadások a gyakori megbetegedések, gyógyszer szedési szokások és háztartási balesetek témakörében zajlottak. A témák és a betegellátás szakembereivel - dr. Kádár Magdolna háziorvos, Gál József mentőápoló - való találkozásnak ez a módja egyaránt vonzotta az érdeklődőket.
III. Heti rendszerességgel zajló szakköreink közül a Helytörténeti kör I. és II. csoportja a kun identitást meghatározó történelmi, kulturális, társadalmi tényezők feltárását folytatják. Felkeresik a település gyűjteményeit, épített és természeti értékeit, melyek szorosan kapcsolódnak a lakóhely, térségünk, a Nagykunság történetének alaposabb ismeretéhez.
IV. Kreativitás fejlesztését, különböző területeken való ismeretek bővítését szolgáló alkalmat kínál február hónaptól a Varró kör II. (hímzés, kötés, horgolás) és Varró kör III. (szövés, szalmafonás). Mindkettőben cél, a környezetünkben fellelhető anyagok fel, vagy újra hasznosítása, kevés költséggel új tárgy, használati darab készítése.
V. A zenei készségek fejlesztését a népzenei kör foglalkozásai teremtik meg. A cigány kisebbség múltban gyökerező zenei kultúrájának jobb megismerését, és a mai fiatalok zenei érdeklődését együttesen népszerűsítő, ismereteket bővítő szakköre a Cigány népzenei szakkör.
VI. A konyhakerti gazdálkodás, kertművelés növénytermesztés, növényvédelem aktuális tudnivalóit ismerik meg a Kertbarát kör tagjai. A gyakorlati lehetőségen túl a speciális gondozást igénylő növények kezelését, a téli tárolás fajtáit, a palántanevelést érintő elméleti kérdések is figyelmet kapnak a szakkör foglalkozásain.
Gyógynövény tanfolyam elsődleges célja volt, hogy magyar természetes növényflórában található gyógynövényeket biztonságosan felismerjék a résztvevők.
– Okszerűen, terápiás céllal fel tudják használni azokat
– Néhány, az otthonaikban, konyhatechnikai műveletekkel elkészíthető, a betegség megelőzésére – kezelésére alkalmas készítmény előállítását megismerjék, kipróbálják (forrázat, főzet, tinktúra, krém).
A fafaragó tanfolyam második kurzusán a Nagykunság fafaragó művészetének jellemzőt ismerhették meg a bekapcsolódók. Konyhai eszközöket, használati és lakberendezési tárgyakat készítettek a foglalkozások alkalmával. A tanfolyam az elkészült alkotások kiállításával zárult.
Gasztro klub |
Módosítás dátuma: 2020. július 22. szerda, 07:39 |